Post

W jakiej formie złoto jest najlepsze do kupienia?

Inwestorzy są bardziej skłonni do inwestowania w złoto, gdy rynki finansowe znajdują się pod presją. Od czasów starożytnych ten metal szlachetny służył jako bezpieczna przystań. Pozwala zachować wartość pieniądza w czasie, a często nawet zapewnia wysoką stopę zwrotu z inwestycji. Jeśli chcesz zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny poprzez włączenie do niego złota, warto zadać sobie pytanie: Jaki rodzaj kruszcu powinienem wybrać? Szukasz złotych monet czy sztabek?

Złote monety

Ważne jest, by pamiętać, że monety bulionowe są również znane jako monety inwestycyjne. Co to oznacza? Oznacza to, że w przeciwieństwie do monet kolekcjonerskich ich wartość jest bezpośrednio związana z kruszcem użytym do ich produkcji. Są one prawnym środkiem płatniczym i są produkowane przez lokalnych emitentów. Większość z nich ma standardowy nominał w lokalnej walucie.

Dzisiejsze monety bulionowe są niezwykle obfite. Ważna jest zarówno różnorodność, jak i waga monet bulionowych. Początkujący gracz znajdzie coś, co mu się spodoba, np. monetę o wadze zaledwie 1/25 uncji trojańskiej, lub coś, co jest na tyle duże, by zainwestować w monetę o wadze do 1 kilograma.

W jakie złote monety powinienem zainwestować? Najlepiej jest inwestować w najbardziej znane monety jednouncjowe, takie jak Krugerrandy i amerykańskie Orły, australijskie Kangury i Britanny, Filharmonicy Wiedeńscy i Kanadyjskie Liście Klonowe.

monea

Dlaczego warto inwestować w monety bulionowe Po pierwsze, łatwiej niż w przypadku sztabek można zweryfikować ich autentyczność. Każda moneta ma swoje własne cechy charakterystyczne, takie jak grubość, średnica i waga, kolor itd.

Jak już wspomniano, monety mogą być także prawnym środkiem płatniczym. Dlatego przekraczanie granic (zwłaszcza drogą lotniczą) raczej nie wiąże się z dodatkowymi kosztami transportu złota. Powinieneś sprawdzić, czy w kraju, do którego się wybierasz, nie obowiązują jakieś dodatkowe zasady dotyczące przewozu złota.

Sprawdź także: https://menni.pl/metale-lokacyjne/inwestycje-w-metale-lokacyjne/jbw_anlv

A co ze sztabkami złota?

Sztabki złota są alternatywą dla złotych monet. Sztabki są bardziej popularne niż monety, a rynek sztabek jest lepiej rozwinięty. Charakteryzuje się niższymi cenami i większą płynnością. Te dwie cechy stanowią największą zachętę dla inwestorów.

A co z negatywnymi stronami? Największym problemem jest zabezpieczenie. O ile w przypadku monet łatwo jest zweryfikować ich autentyczność, o tyle w przypadku sztabek złota nie zawsze jest to możliwe. Jednym z popularnych trików jest wiercenie otworów w sztabkach i wypełnianie ich wolframem. Metal ten ma dokładnie taką samą wagę i jest praktycznie bezwartościowy. Tego rodzaju oszustwa zdarzają się rzadko, ale fałszerzy motywuje rosnąca wartość złota. Ważne jest, by kupować złoto tylko w autoryzowanych i bezpiecznych miejscach, takich jak metalelokacyjne.pl. Zmniejszy to do zera prawdopodobieństwo zakupu produktów gorszej jakości.

Możesz też kupować 1-gramowe sztabki zapakowane w certipacki, czyli tzw. CombiBary. To również zmniejszy ryzyko. CombiBary to zestaw 0,5-gramowych i 1-gramowych sztabek sprzedawanych w dużych ilościach (zwykle 50 sztuk).

Jak to się przekłada na bezpieczeństwo? Pojedyncza sztabka jest tak cienka, że fałszerze nie są w stanie wykonać jej kopii. To sprawia, że atrakcyjny jest zakup 50 gramów za jednym razem. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku 1-gramowych sztabek, które są zamknięte w certipackach. Różnica polega na jakości opakowania (certipacki to nie tylko opakowanie ochronne, ale także certyfikat autentyczności) oraz łatwości przechowywania.

Jaki rodzaj inwestycji w metale lokacyjne powinieneś wybrać?

Inwestowanie w złoto to świetny sposób na dywersyfikację portfela. Można to osiągnąć zarówno poprzez zakup złotych monet, jak i sztabek. Do każdego z osobna należy decyzja, która forma inwestycji jest dla niego najlepsza. Inwestorzy, którzy cenią sobie bezpieczeństwo bardziej niż potencjalny zysk, pokochają monety inwestycyjne. Inwestorzy, którzy cenią sobie wysoki poziom płynności inwestycji oraz wyższe ceny odsprzedaży i zakupu, powinni wybrać sztabki.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz