Post

Trening w domu, czyli zalety rowerka stacjonarnego

Mówi się, że każdy rodzaj aktywności fizycznej jest dobry dla naszego zdrowia. Rowerek stacjonarny jest idealnym sprzętem, dzięki któremu ćwiczymy mięśnie nóg, poprawiamy krążenie, a ponadto tracimy zbędne kilogramy. Rowerek treningowy umożliwia ćwiczenia w zaciszu własnego domu, bez wychodzenia na siłownię. Nie tracimy czasu na dojazd, w każdej wolnej chwili możemy ćwiczyć. Jest doskonałym rozwiązaniem na niepogodę, gdy aktywność fizyczna na dworze jest po prostu niemożliwa. Ani deszcz, ani śnieg, czy chłód nie będą przeszkodą w codziennym treningu. Te i inne zalety rowerka sprawiają, że warto zastanowić się nad tą formą treningu, gdyż jest ona niezwykle wygodna i przyjemna.

Przyjemne z pożytecznym

Motywacją do rozpoczęcia jakiegokolwiek wysiłku fizycznego jest dla wielu z nas możliwość szybkiej utraty wagi. Na zbędne kilogramy narzekają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ćwiczenia mają zapewnić nam atrakcyjny wygląd, pewność siebie i dobre samopoczucie. Ci, którzy zaczynali różne treningi, z całą pewnością potwierdzą, że początki nie są łatwe. Bardzo trudno zmotywować się do codziennych ćwiczeń, znaleźć na nie czas i ochotę. Rowerek stacjonarny ma tę przewagę nad innymi sprzętami sportowymi, że jeżdżenie na nim, nie jest zbyt męczące. Co więcej, ustawiając go na przykład naprzeciwko telewizora, ćwicząc, możemy oglądać ulubiony serial lub film. Czas wtedy bez wątpienia szybciej płynie, a my spalamy kalorie, nawet nie myśląc o tym. Ponadto jednoczesne wykonywanie ćwiczeń i oglądanie telewizji pozwala zaoszczędzić sporo czasu, na którego brak niemal wszyscy dziś narzekają. Jazda na rowerku pomaga też się odstresować po ciężkim dniu w pracy. Wysiłek fizyczny, uwalnia hormony szczęścia, stymuluje działanie serotoniny, czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za nasze dobre samopoczucie. Jazda na rowerze stacjonarnym pomoże nam, zatem nie tylko spalić kalorie, ale także zrelaksować się i zmniejszyć poziom stresu.

Zakup rowerka stacjonarnego, na co zwrócić uwagę

Kiedy już wiemy jak wiele korzyści może nam przynieść codzienny trening na rowerku, warto byłoby się zastanowić nad odpowiednim sprzętem, dostosowanym do naszych potrzeb? Rower stacjonarny działa na takiej samej zasadzie, jak każdy inny rower, z tą różnicą, że opór jest w nim wytwarzany poprzez obciążenie koła zamachowego.  Ponadto wyposażony jest w wyświetlacz, na którym w zależności od modelu pokazują się różne funkcje. W czasie treningu możemy śledzić: ilość spalanych kalorii, dystans, który przejechaliśmy, prędkość, z jaką jedziemy, wysokość naszego tętna i wiele innych wartości. Takie dane mogą być doskonałą motywacją i wsparciem podczas codziennych treningów. Ćwicząc na rowerze stacjonarnym, zapewniamy sobie doskonały trening cardio i dotlenienie całego organizmu. Warto zwrócić uwagę na to, że taki trening może być wykonywany w pozycji siedzącej lub stojącej.

Trening na rowerze stacjonarnym jest stosunkowo bezpieczny, należy jednak pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie zapewni nam bezpieczeństwo. Dostosujmy wysokość siodełka i kierownicy do naszego wzrostu, przyjmijmy odpowiednią, wyprostowaną postawę, róbmy przerwy, dając organizmowi czas na regenerację, zwłaszcza wtedy, gdy odczuwamy ból mięśni. A jeśli mamy problemy z sercem lub zbyt wysokie ciśnienie, porozmawiajmy z lekarzem, aby upewnić się,  że trening będzie dla nas bezpieczny.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz