Post

Sposoby tworzenia społecznościowych treści medialnych dla Twojego sklepu internetowego

To nigdy nie był ważniejszy czas dla marek, aby mieć obecność w mediach społecznościowych, więc jeśli dopiero zaczynasz pisać na portalach społecznościowych swojej firmy i dowiadujesz się o swoich treściach w mediach społecznościowych po raz pierwszy, może być trudno wiedzieć, co pisać.

Jeśli chcesz stworzyć wysokiej jakości treści w mediach społecznościowych dla profili społecznościowych swojej marki, to czytaj dalej! Przechodzimy przez 8 sposobów, w jaki możesz tworzyć treści w mediach społecznościowych dla stron Twojej marki, abyś mógł rozwijać swoje śledzenie i ostatecznie uzyskać więcej ruchu i klientów przychodzących do Twojego sklepu internetowego.

Tworzenie treści w mediach społecznościowych typu "zrób to sam

Jednym z najlepszych sposobów na tworzenie treści w mediach społecznościowych jest tworzenie ich samodzielnie. Jest to idealna opcja, jeśli chcesz mieć całkowicie praktyczne podejście do tworzenia treści w mediach społecznościowych, lub jeśli pracujesz nad budżetem startowym i chcesz, aby Twoje treści w mediach społecznościowych kosztowały jak najmniej.

Na pierwszy rzut oka, jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu postów w mediach społecznościowych, tworzenie treści w mediach społecznościowych od podstaw może wydawać się nieco przytłaczające. Mimo, że możesz używać oprogramowania takiego jak Photoshop do tworzenia świetnych postów, jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy lub budżetu, może się wydawać, że nie jest to właściwe rozwiązanie. Nie martw się, jest jeszcze jedna platforma, której możesz używać, a która jest znacznie bardziej przyjazna dla początkujących użytkowników - Canva.

Dzięki Canvie tworzenie pięknej grafiki dla swoich profili społecznościowych jest niezwykle proste, niezależnie od tego, czy publikujesz treści na Facebooku, Instagramie, Pintereście, Twitterze itp. Jest to świetny wybór dla początkujących, ponieważ istnieje wiele szablonów dla mediów społecznościowych do wyboru.

Jeśli pracujesz w ramach ograniczonego budżetu, to Canva może stać się Twoim nowym najlepszym przyjacielem - przynajmniej jeśli chodzi o tworzenie treści w mediach społecznościowych. Możesz używać go za darmo i zaprojektować tyle postów społecznościowych, ile chcesz!

Istnieje jednak kilka opcji projektowania premium, takich jak niektóre szablony lub obrazy, które trzeba uaktualnić do ich płatnego planu, aby z nich korzystać. Ta droga nie jest jednak tak droga jak outsourcing, więc może być warta nawet małej inwestycji, jeśli funkcje Premium są dla Ciebie warte!

Aby rozpocząć pracę z Canvą, najpierw musisz wybrać wymiary swojej grafiki. Canva posiada kilka gotowych szablonów dla szerokiej gamy różnych postów w mediach społecznościowych, takich jak Instagram grid posts, Instagram story posts, zdjęcia okładek na Facebooku, zdjęcia Pinteresta, itp. Jeśli jest to rodzaj postu w mediach społecznościowych, Canva prawdopodobnie posiada do niego szablon.

Kiedy już to zrobisz, jesteś gotowy do rozpoczęcia projektowania swojego stanowiska! Możesz zacząć od zera lub skorzystać z jednego z projektów Canvy. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, pamiętaj, że spójność jest kluczem do stworzenia silnej marki, więc zachowaj spójność marki w każdym poście, który opublikujesz. Rozważ użycie spójnej palety kolorów i czcionek - najprawdopodobniej będziesz chciał wybrać te same, których używasz we wszystkich swoich profilach online, stronach internetowych, portalach społecznościowych, treściach marketingowych, itp.

Bonus: Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwijaniu strategii brandingowej swojego biznesu, sprawdź nasz Przewodnik Brandingowy! Przedstawia on krok po kroku wszystko, co musisz rozważyć, aby stworzyć spójną markę, a także pomoże Ci stworzyć własną biblię marki.
Kiedy jesteś zadowolony z treści w mediach społecznościowych, które stworzyłeś na Canvie, możesz je zapisać i pobrać. Kiedy publikujesz na platformach społecznościowych, powinieneś umieścić swoje zdjęcia w formacie JPG, więc zalecamy wybranie tej opcji przy pobieraniu swoich postów z Canvy.

Wtedy możesz zacząć umieszczać swoje nowe treści w mediach społecznościowych!

Źródło: Social Media Content from Stock Libraries
Pozyskiwanie treści z mediów społecznościowych z Bibliotek Stockowych

Inną realną metodą tworzenia treści w mediach społecznościowych jest pozyskiwanie obrazów i filmów z wysokiej jakości bibliotek stockowych. Istnieją dosłownie setki zasobów, do których można uzyskać dostęp, aby znaleźć obrazy i filmy do wykorzystania w mediach społecznościowych, więc jeśli wydaje się to dobrze dopasowane do Twojej marki, warto to sprawdzić.

Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, sprawdź nasz ponad 200-osobowy dział Curated Graphic & Brand Design Resources, w którym zamieszczamy szeroką gamę bezpłatnych i wysokiej jakości serwisów fotograficznych i wideo, które pomagają w kuratorstwie i tworzeniu treści, które marki i firmy mogą wykorzystywać w miejscach takich jak ich kanały społecznościowe.

Zdjęcia i filmy wideo mogą nadać Twoim postom w mediach społecznościowych wszechstronność i profesjonalnie wyglądającą jakość, której możesz nie być w stanie osiągnąć samemu. Mogą one dać Ci wysokiej jakości wyniki bez konieczności poświęcania czasu, wysiłku i środków finansowych na samodzielne tworzenie tych zasobów. Jeśli jesteś małym zespołem, może to zabrać wiele pracy z twojego talerza, jednocześnie otrzymując treści społecznościowe, które chcesz!

Kluczem do wykorzystania zdjęć stockowych i filmów wideo w treści mediów społecznościowych jest znalezienie wysokiej jakości dostawców materiałów stockowych. Poświęć czas na rozejrzenie się, aby znaleźć dostawców, którzy dobrze pasują do Twojej marki. Niektóre z naszych ulubionych bibliotek materiałów stockowych to Unsplash, Stocksy United i Offset - wszystkie te witryny oferują obszerne zbiory wysokiej jakości zasobów cyfrowych.

Tworzenie treści w mediach społecznościowych z szablonów
Tony utalentowanych projektantów tworzą i sprzedają w sieci szablony mediów społecznościowych. Te szablony są świetne, ponieważ możesz je modyfikować, aby dopasować je do swojej marki, a następnie publikować na własnych kanałach społecznościowych.

Zdobądź własną nazwę domeny .STORE.
Zrzeczenie się odpowiedzialności 
Jedną z największych zalet korzystania z szablonów jest to, że zapewniają one profesjonalny wygląd treści w mediach społecznościowych i utrzymują spójny i konsekwentny wygląd we wszystkich Twoich postach społecznościowych.

Wysokiej jakości szablony można zakupić w takich miejscach jak Creative Market. Szablony te bardzo różnią się od szablonów dostępnych w Canvie, ponieważ opcje Canvy nadal wymagają od Ciebie wielu edycji - w zasadzie musisz sam poskładać posty społecznościowe. Jednak dzięki szablonom Creative Market są one w dużej mierze gotowe do uruchomienia - wystarczy podłączyć do nich odrobinę własnych informacji, a wtedy będziesz gotowy do pracy.

Nie mówimy tylko o treści opartej na obrazie, Creative Market posiada również szablony dla treści wideo!

Chociaż zakup szablonów do serwisów społecznościowych nie jest darmową opcją, to jednak jest stosunkowo niedrogi i tańszy niż wynajęcie kogoś do tworzenia treści w mediach społecznościowych dla Ciebie. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla sprzedawców cyfrowych, którzy chcą mieć dobrze wyglądające treści w swoim budżecie.

Zmień funkcje platformy Social Media w treść
Tworzenie Treści Społecznościowych z wykorzystaniem Cech Platformy

Nie zapominaj, że jako marka, możesz również generować treści w mediach społecznościowych bezpośrednio z samej platformy społecznościowej!

Weźmy za przykład historie z Instagramu: Tutaj możesz tworzyć ankiety, zadawać pytania i korzystać z różnych funkcji Story do interakcji z publicznością. Twitter umożliwia również twórcom tworzenie i publikowanie ankiet.

Ten rodzaj treści się liczy, więc nie można go pominąć. Może zachęcić Twoich naśladowców do zaangażowania się w Twój profil i możesz wykorzystać go na tak wiele różnych sposobów. Co najlepsze, nie kosztuje cię nic, aby korzystać z niego i nie trzeba włożyć dużo pracy w projektowanie i - to wszystko jest tam w aplikacji dla Ciebie do użytku.

Wykorzystanie treści tworzonych przez użytkowników (UGC)
Wykorzystywanie treści tworzonych przez użytkowników

Jest to kolejna metoda tworzenia treści, która zachęca do udziału publiczności.

Treści generowane przez użytkowników to takie, w których sprzedawcy internetowi stwarzają swoim zwolennikom możliwość przesyłania obrazów lub filmów przy użyciu lub noszeniu produktów tej marki. Jako marka, można wtedy umieszczać treści wygenerowane przez użytkowników na swoich kontach społecznościowych (oczywiście za zgodą każdego klienta).

Wykorzystywanie mocy treści tworzonych przez użytkowników przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, nie musisz poświęcać czasu, energii ani zasobów na tworzenie własnych treści, a ponadto pomaga to w generowaniu wielu dowodów społecznych i pozytywnej prasy na temat Twoich produktów. To ogromna sytuacja, w której wszyscy wygrywają.

Nie wiesz, jak wyglądają treści tworzone przez użytkowników i jak można je wykorzystać? To wszystko jest wokół ciebie, a ty możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy! Weźmy na przykład Coca-Colę. Nie tak dawno temu wprowadzili na rynek swój asortyment spersonalizowanych butelek (znanych również jako kampania "Share a Coke") i świat oszalał na ich punkcie. Klienci na całym świecie robili sobie zdjęcia z butelek z colą, które miały na sobie ich nazwy i umieszczali je w mediach społecznościowych.

Dzięki tej kampanii treści generowanych przez użytkowników, Coca-Cola po mistrzowsku stworzyła poczucie wspólnoty, jednocześnie generując dowód społeczny otaczający ich produkty. Przekazali tworzenie treści w ręce swoich konsumentów i ponieważ wielu z nas zauważyło je i pamięta je do dziś, to oczywiście zadziałało.

Oczywiście, prawdopodobnie nie dysponujesz takimi samymi środkami finansowymi czy zasięgiem konsumenckim jak Coca-Cola Company, ale i tak możesz wywierać podobny wpływ na swoich klientów - być może na mniejszą skalę.

Jeśli podoba Ci się dźwięk UGC, możesz zachęcić swoją publiczność do nadsyłania treści poprzez przeprowadzenie konkursu, rozdanie nagród lub nawet obiecanie krzyku na swoich stronach społecznościowych. Kiedy dajesz zachętę swojej publiczności, jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że weźmie ona w nim udział. Kiedy kilku klientów wejdzie na pokład, inni prawdopodobnie będą chcieli się przyłączyć!

Podsumowując, UGC jest najlepsze dla handlowców, którzy chcą oddać tworzenie treści w mediach społecznościowych w ręce swoich odbiorców. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy albo nie mają czasu lub umiejętności, aby tworzyć wysokiej jakości posty w mediach społecznościowych, albo dla przedsiębiorców, którzy szukają łatwego sposobu, aby wykorzystać dowody społeczne i zwiększyć zaangażowanie swoich odbiorców.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz