Post

Pożyczka na alimenty. O tym musisz wiedzieć!

W dzisiejszych czasach pożyczka to rzecz praktycznie nieunikniona. Przeszło połowa Polaków posiada aktywne zobowiązania dłużnicze. Dla jednych będą to tzw. pieniądze na chwilę, czyli zastrzyk gotówki potrzebny do zrealizowania wakacyjnych marzeń. Dla drugich - konieczność, spowodowana np. chorobą. Sporo osób decyduje się na pożyczkę, aby spłacić inne pożyczki. A jak to wygląda w sytuacji, gdy posiadamy alimenty? Sprawdźmy!

Alimenty to twardy orzech do zgryzienia

W przypadku, kiedy konsultujemy się z bankiem w celu wzięcia pożyczki, istnieje spora szansa, że spotkamy się z odmową. Powód? Ot, chociażby praca na “śmieciówce” lub negatywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej. Niekiedy po prostu nie spełniamy podstawowych formalnych wymogów - zarabiamy zbyt mało, by bank postanowił nam zaufać.

Istnieją jednak inne sposoby na dostanie pożyczki, ale swoje kroki musimy skierować w stronę instytucji pozabankowych. O ofercie jednej z nich przeczytacie tutaj: https://pozyczka4you.pl/provident/. Tam otrzymamy pożyczkę dużo łatwiej nawet w przypadku bezrobocia czy innych problemów finansowych. Tego typu pożyczkodawcy honorują umowy zlecenie czy o dzieło. Wystarczy nawet, jeśli posiadamy zasiłki lub świadczenia jak 500+ lub alimenty.

Bez względu na wybór pożyczkodawcy, będzie on musiał trochę nas prześwietlić. Na bazie dokonanej analizy zaproponuje nam indywidualne zasady i umowę. Wśród istotnych czynników, wpływających na pozytywne rozpatrzenie wniosku jest nasz wiek, sytuacja materialna, zdolność kredytowa. Możemy więc otrzymać pożyczkę na alimenty, lecz i tutaj należy spełnić szczególne warunki. W przeciwnym razie, nasz wniosek może zostać anulowany, a pieniądze przepadną. Sam proces ubiegania się o taką pożyczkę jest bliźniaczo podobny do innych formularzy, które składamy ubiegając się o chwilówkę.

Jak wziąć pożyczkę na alimenty?

Przede wszystkim wystarczy dostęp do internetu. Wniosek o taką pożyczkę można złożyć bowiem online. Następnie trzeba przekopać się przez szereg dostępnych platform, gdzie znajdziemy interesującą nas ofertę. W formularzu podajemy swoje dane osobowe, adresowe oraz te dotyczące sytuacji finansowej. Nie obejdzie się jednak bez dodatkowej weryfikacji  - najczęściej jest to specjalny przelew na konto pożyczkodawcy.

Podobnie, jak w przypadku klasycznych chwilówek, pieniędzy na koncie możemy się spodziewać w przeciągu kilkunastu minut. Jeśli jednak nasz wniosek zostanie odrzucony, to pozostanie nam poszukać alternatywy gdzieś indziej. Oprócz banków i instytucji pozabankowych, pożyczek udzielają także osoby prywatne. Warto jednak przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeanalizować, a także mieć świadomość, że oprocentowanie lub zabezpieczenie w postaci zastawu, będzie tutaj proporcjonalnie wysokie do ryzyka, jakie ponosi pożyczkodawca.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz