Post

Kompleksowa obsługa informatyczna firm.

Outsourcing IT w Twojej firmie

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad zmniejszeniem kosztów utrzymania infrastruktury informatycznej w Twojej firmie? Wielu przedsiębiorców decyduje się na rozwiązania outsourcingowe, które pozwalają znaczeni obniżyć koszty jakie generuje kompleksowa obsługa informatyczna poszczególnych procesów.

Sprawdź czy To nie jest rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy. Usługi informatyczne zlecane firmie zewnętrznej bowiem możesz zamawiać i dostosowywać do swoich potrzeb w zależności od sytuacji.

Czym w ogóle jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to forma zabezpieczenia potrzeb na usługi informatyczne za pomocą zlecenia działań firmie specjalizującej się w branży IT. Obecnie można realizować w formie outsourcingu niemal wszystko łącznie z zatrudnieniem pracowników czy wypożyczaniem sprzętu specjalistycznego. Outsourcing IT wpisuje się więc w światowe trendy nowych modeli biznesowych.

Samo słowo Outsourcing pochodzi z języka angielskiego ze zbitki trzech słów: outside, resource oraz using.

Zalety outsourcingu IT

Outsourcing IT ma wiele zalet. Spośród najczęściej wymienianych przez pracodawców jest oczywiście kwestia finansowa. Dobrze skomponowana oferta outosurcingu IT może przynieść znaczne obniżenie kosztów usług informatycznych.

Oszczędność bierze się przede wszystkim z kwestii osobowych - czyli kosztów utrzymania pracowników. Żeby zapewnić kompleksową obsługę informatyczną danego przedsiębiorstwa potrzebny jest czasem niemały zespół osób specjalizujących się w różnych aspektach związanych z infrastrukturą i sprzętem IT, oprogramowaniem itd. Dla dużych firm koszt ten jest bardziej opłacalny, jednak dla małych i średnich przedsiębiorstw koszt ten może być znaczny.

Czasami specjalista z danej dziedziny jest potrzebny tylko w określonych sytuacjach. Jednak ze względu na brak możliwości przewidzenia dokładnie zapotrzebowania na jego pracę musi być utrzymywany w trybie ciągłym.

Utrzymanie działu IT to jednak nie wszystko. Do tego dochodzi konieczność dostępu do najnowszych technologii, oprogramowania, serwisowania sprzętu itd. To wszystko ma swoją cenę. Jeśli przyjrzelibyśmy się temu ile kosztów generują poszczególne rozwiązania informatyczne, dostęp do nowoczesnych rozwiązań, profesjonalne usługi dot. urządzeń sieciowych itd. szybko zrozumiemy, że inwestycje w ten obszar rozwoju firmy znacznie obniżają jej rentowność.

Co więcej dla wielu przedsiębiorstw większa awaria systemowa może oznaczać znaczne straty, na które nie może sobie pozwolić. Oddanie więc obszaru IT w ręce firmy outsourcingowej to często zapewnienie bezpieczeństwa danym (np. ochronie danych osobowych), szybkie rozwiązywanie problemów dot. przenoszenia danych i zaspokajanie potrzeb firmy w tym obszarze na najwyższym poziomie.

Warszawa outsourcing IT na wyciągnięcie ręki

Wiele osób zastanawia się nad tym gdzie poszukiwać firm dostarczających outsourcing IT. Obecnie możliwości jest bardzo wiele. Jest wiele ośrodków oferujących wiele podmiotów oferujących outsourcing IT. Warszawa jest jednym z czołowych miejsc.

Dzięki nowym technologiom outsourcing IT może być dostarczany stacjonarnie lub zdalnie. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na rozwiązanie polegające na zdalnym outsourcingu IT. Warszawa jest jednym z miejsc, gdzie zamawiane są usługi przez firmy zlokalizowane w całym kraju a także przez zagranicznych przedsiębiorców. Jedną z firm oferujących zarówno stacjonarny jak i zdalny outsourcing IT jest Com IT Solution (www.comitsolution.com).

Outsourcing informatyczny dostarczany zdalnie wybierany jest przez wiele firm, które mają wiele różnych lokalizacji, dzięki czemu dodatkowo udaje się im redukować koszty.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz