Post

Jak znaleźć praktykę w eHandlu, zmiażdżyć ją i znaleźć pracę?

Dobrą wiadomością dla absolwentów i obecnych studentów jest to, że jest więcej niż kiedykolwiek środków na znalezienie stażu w eHandlu. Ale z tą mnogością miejsc pracy i możliwości stażu przychodzi wiele pytań dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w eHandlu.

Gdzie znajdziesz staż? Jak zrobić wrażenie na swoim CV?  Jak wyróżniasz się na rozmowie kwalifikacyjnej? Czym zajmuje się stażysta w e-commerce?

Przeprowadzimy Cię przez każdy etap procesu, od tego jak przygotować się przed złożeniem aplikacji na staż w eHandlu, gdzie szukać, jak załatwić tę rozmowę kwalifikacyjną i w jaki sposób możesz zmienić ten pierwszy staż w pełnoetatową pracę.

Mamy pytania dla każdego z Twoich problemów w miejscu pracy, na które odpowiedziałeś.


Pozycjonowanie siebie na staż
Nie musisz mieć rozległego doświadczenia w eHandlu, aby zmoczyć swoje stopy podczas pierwszego stażu w eHandlu. Ale chcesz pokazać, że posiadasz wiedzę na temat branży i prawdziwe doświadczenie, które może być zastosowane na tym stanowisku.

Oto kilka rzeczy do zrobienia, zanim złożysz swoje CV.

Połącz swoje prawdziwe doświadczenia
Jeśli kiedykolwiek sprzedałeś na eBayu lub otworzyłeś sklep Etsy, zrób listę wszystkich rzeczy, w które byłeś zaangażowany.  Może to obejmować wszystko, od wypisania produktów do zakupu sponsorowanego ogłoszenia. To wszystko są wspaniałe doświadczenia w eHandlu, które możesz wykorzystać na przyszłych stażach. A jeśli zawsze byłeś ciekawy sprzedaży online, teraz jest świetny czas, aby uzyskać swój pierwszy sklep w górę i działa.

Zajęcia są również ważne do przemyślenia. Jeśli wziąłeś udział w kursie pisania reklam lub masz szczęście, że wziąłeś udział w zajęciach związanych z e-handlem, będą one pomocne w wyróżnieniu się wśród innych kandydatów. Upewnij się, że wszystkie one są wymienione w Twoim życiorysie lub w liście motywacyjnym.

Czytaj dalej o branży
Zachowaj wiedzę na temat branży. Subskrybuj podcasty, nadrabiaj zaległości na blogach, czytaj książki, ustawiaj w Google news alert dla "eCommerce", aby nie przegapić żadnych przełomowych wiadomości. Możesz wykorzystać wszystkie te informacje, aby naprawdę wow je w fotelu wywiadu.

Oto kilka ulubionych podcastów do posłuchania:

 • eCommerceFuel
 • EcomCrew
 • Jak ja to zbudowałem
 • Moja żona zrezygnowała z pracy.
 • Nerd Marketing
 • The Jason & Scot Show

I kilka ulubionych blogów do czytania:

 • eCommerceFuel
 • Stań się elastyczny
 • Praktyczny handel elektroniczny
 • Smart Marketer
 • Zbieraj referencje

Sięgnij do trzech osób, które mogą poręczyć za twój talent, jeśli pracodawca chce referencje. Upewnij się, że zapytasz je z wyprzedzeniem i poproś o informacje kontaktowe, jeśli ktoś będzie chciał się z nimi skontaktować. Polecamy co najmniej jednego pracodawcę i co najmniej jednego profesora, aby Twoje miejsce pracy i umiejętności akademickie mogły zostać wystawione na widok publiczny.

Pochwal się znajomością swojej marki
Jedną rzeczą jest uczestniczenie w kursach z zakresu e-handlu, a drugą posiadanie osobistej i przemyślanej opinii na temat obecnej branży. Przygotuj się na rozmowę o swoich ulubionych markach eHandlu i dlaczego uważasz, że są one tak silne. I pomyśleć o tym, co firma, z którą przeprowadzasz rozmowy kwalifikacyjne, też mogłaby zrobić lepiej.

Punkty bonusowe, jeśli możesz uzbroić się w dodatkową świadomość marki. Na przykład, jeśli ubiegasz się o staż w eHandlu mody, zapoznaj się z odpowiednimi konkurentami z branży mody dla każdej pracy, do której aplikujesz.

Polish Up Your Professional Profile
Jeśli nie posiadasz jeszcze profilu LinkedIn, utwórz go przed złożeniem aplikacji na praktyki. Dołącz wszystkie poprzednie praktyki, ale poświęć trochę czasu, aby wymienić wyróżnienia, grupy szkolne, w których brałeś udział, prace społeczne i wszelkie organizacje, do których należysz.

Jeśli planujesz skupić swoją uwagę na eHandlu, upewnij się, że napiszesz mini biogram wyjaśniający, że Twoim celem jest znalezienie praktyki w eHandlu w renomowanej firmie.

Jeśli ubiegasz się o praktyki w zakresie projektowania produktów lub rozwoju sieci, upewnij się, że posiadasz wyrafinowane portfolio online, które możesz wysłać do potencjalnych pracodawców. Strony takie jak SquareSpace, Wix lub Format są świetnymi szablonami online, więc możesz zaprojektować taki, który będzie wyglądał zgrabnie i nie będzie żmudny w zestawieniu. Nie krępuj się kpić z niektórych fałszywych projektów e-commerce, aby potencjalni pracodawcy mogli zobaczyć, jak bardzo jesteś utalentowany.

Gdzie szukać praktyk w handlu elektronicznym
Istnieje wiele różnych taktyk, które możesz zastosować w celu znalezienia odpowiedniego stażu w e-commerce. Jeśli niektóre wyszukiwania na dużych tablicach ogłoszeń wyglądają okropnie, nie bój się. Właściwa praktyka jest tam i mamy techniki, jak je znaleźć.

Twoja sieć!
Pewnie masz wielu przyjaciół na Facebooku. Połącz to z przyjaciółmi rodziców, kolegami z klasy, profesorami i każdą z ich sieci i nagle masz ogromną pulę połączeń, które czekają na Ciebie. Spędzaj czas, komponując przemyślany e-mail do co najmniej dziesięciu natychmiastowych połączeń, szczegółowo opisując swoje doświadczenie i rodzaj stażu, którego szukasz.  Istotne jest, aby napisać spersonalizowany, niestandardowy e-mail do każdej osoby vs. ogólny wybuch e-maila, ponieważ będą one działać znacznie lepiej.

Dołącz swoje CV i poinformuj każdą osobę, że będziesz zadowolony, jeśli przekaże je dookoła. A kiedy już będziesz przy nim pracował, nie zaszkodzi opublikować go na Facebooku. Krótko mówiąc, wspomnij, że szukasz stażu w e-commerce i że będziesz wdzięczny za wszelkie wskazówki, i zobaczyć, co z tego wyjdzie.

Job Boards!
Istnieje sprawdzona i prawdziwa metoda szukania stażu online.  Przy tak wielu tablicach, istnieją pewne specyficzne dla e-commerce miejsca pracy i specyficzne dla praktyk. Oto kilka dobrych miejsc do rozpoczęcia poszukiwania:

Handel elektroniczny - miejsca pracy związane z paliwem
Internships.com
Internmatch.com
Aplikacja Handshake App
Youtern.com
OneDayOneJob.com

Jeśli przeniesienie nie jest w Twoich planach, upewnij się, że ograniczysz swoje poszukiwania do lokalnych firm lub zdalnych praktyk. Możesz nawet użyć Craigslist w swojej okolicy, aby wyszukać również staże.

Poświęć czas na napisanie przemyślanego e-maila do co najmniej dziesięciu natychmiastowych połączeń, w którym opiszesz swoje doświadczenie i rodzaj stażu, którego szukasz.

Twoja szkoła!
Udaj się do swojego biura kariery w college'u i sprawdź, czy są tam jakieś oferty praktyk. Powinieneś również zapytać o twoją sieć absolwentów lub profesorów, którzy przyjmują letnich stażystów. Możesz już mieć ludzi w branży, którzy lubią rekrutować studentów z ich alma materiałach.

Lokalne firmy!
Czasami potrzebny jest odpowiedni kandydat, aby zrealizować firmę, poczekaj chwilę, potrzebujemy stażysty rockstar! Skontaktuj się z właścicielem lokalnej firmy e-commerce, wysyłając mu maila przedstawiającego Ciebie. Daj im znać, że jesteś zainteresowany eHandlem, szybko przejrzyj swoje referencje i daj im znać, że spodobałaby Ci się okazja, gdyby ktoś się zaprezentował.

Zrzuć wiedzę o ich firmie, jeśli naprawdę chcesz być zapamiętany.

Zapłacone Vs. Wyślij Vs. Kredyt studencki
Twój pierwszy wyjazd do eHandlu może nie być płatny. Jeśli chodzi o praktyki, dzielą się one na jedną z trzech kategorii: płatne, stypendialne lub kredytowe. Większość opisów stanowisk dla stażystów w eHandlu poinformuje cię, które z ich możliwości wchodzą w zakres, co będzie pomocne, jeśli nie stać cię na pracę tylko na kredyt.

Płatne praktyki
Są one idealne, zwłaszcza jeśli jesteś na przerwie wakacyjnej i naprawdę musisz oszczędzać na nadchodzący rok szkolny. Ogólnie rzecz biorąc, płatne staże będą wymagały więcej godzin pracy, potencjalnie nawet pełnego tygodnia pracy. Zaletą tego rozwiązania, poza tym, że jest ono opłacane, jest to, że jest to świetne spojrzenie na to, jak może wyglądać praca w branży.

Ponieważ większość studentów wolałaby otrzymywać wynagrodzenie, jedynym oszustwem jest to, że są one często bardziej konkurencyjne, więc musisz się upewnić, że Twoja aplikacja naprawdę się wyróżnia.

Stipend
Jeśli widzisz to na stanowisku pracy, ale nie jesteś pewien, co to oznacza, możesz poprosić o wyjaśnienie w późniejszym czasie. Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to, że otrzymasz stałą kwotę. Może to być niewielka kwota na zwrot kosztów podróży lub też może to być zryczałtowana opłata, którą płaci się co miesiąc. Tak czy inaczej, ma to na celu zaoferowanie jakiejś formy rekompensaty, ale nie będzie ona zbliżona do stawki godzinowej.

Kredyt studencki
Zanim złożysz wniosek o staż, który oferuje tylko kredyty studenckie, sprawdź we własnej szkole, czy możesz go zaakceptować. Upewnij się, że możesz ubiegać się o ten kredyt również na swoim kierunku studiów lub w jakiś sposób z niego skorzystać. Nie chcesz pracować przez dłuższy okres czasu bez uzyskania dodatkowych korzyści (innych niż doświadczenie!).

Jeśli staż, który chcesz odbyć, oferuje kredyt, ale naprawdę musisz pracować, spróbuj z nimi pracować na elastyczny harmonogram. Większość pracodawców rozumie potrzebę zarabiania pieniędzy przez studentów i prawdopodobnie będzie elastyczny w dniach i godzinach, w których możesz pracować, tak abyś mógł podjąć pracę na pół etatu, która się opłaca.

Biorąc pod uwagę bezpłatny staż
Chcesz, żebym pracował... za darmo?

Czasami potrzeba trochę poświęcenia, aby postawić stopę w drzwiach w towarzystwie swoich marzeń. Chociaż nie jest to idealne rozwiązanie, aby odbyć staż, który oferuje zerową rekompensatę, pieniężną lub inną, czasami może to być najlepsza droga do przodu.

Weź udział w bezpłatnym stażu, jeśli chcesz pracować w firmie i musisz postawić stopę w drzwiach. Albo weź udział w stażu, jeśli uważasz, że jest to staż, w którym doświadczenie będzie dla Ciebie nieocenione w miarę rozwoju Twojej kariery w e-commerce.

Ostatecznie, decyzja o podjęciu bezpłatnego stażu zależy od Ciebie. Jeśli jesteś w stanie poradzić sobie finansowo z tym doświadczeniem, wybierz się na nie. Ale jeśli pomysł pracy za darmo sprawia, że się pocisz, spróbuj znaleźć taki, który zaoferuje Ci jakąś pomoc finansową.

Jak wybrać siebie na staż marzeń
Nadszedł czas, aby upewnić się, że gdy Twoja aplikacja trafi na biurko potencjalnego pracodawcy, wpadnie im w oko i postawi stopę w drzwiach. Oto jak się upewnić, że wyróżnisz się w tłumie.

Podkreśl swoje umiejętności
Twój Instagram po jest 20K silny i masz nadzieję, aby uzyskać pracę w marketingu wpływów? Nie bój się chwalić i wyjaśnić dokładnie, jak rozwinąłeś swoją osobistą bazę fanów. Jeśli masz jakieś osobiste zainteresowania lub doświadczenia, które są bezpośrednio stosowane, wrzuć je do swojego listu motywacyjnego.

Obsługa listu motywacyjnego
Nie należy pisać jednego ogólnego listu motywacyjnego i wysadzać go na każde otwarcie stażu, o który chcesz się ubiegać. Zamiast tego, poświęć czas na wymyślenie akapitu wprowadzającego, który jest specyficzny dla danej pracy. Będzie to wymagało trochę więcej wysiłku z Twojej strony, ale się opłaci.  Ponadto, upewnij się, że podkreślisz swoje umiejętności i obszary zainteresowań z konkretnymi, które firma poszukuje na dane stanowisko.

Włączenie doświadczenia w świecie rzeczywistym
Zdobyłeś "A" w swojej klasie marketingu cyfrowego? Prowadziłeś reklamę na Facebooku, aby promować swój pokaz sztuki? Znajdź ten osobisty porządek, który pokaże im Twoją sprawność w eHandlu i oczywiste zainteresowanie nim.

Nazwa Kropla
Nie mówimy tu o tym, że Kanye jest twoim trzecim kuzynem po usunięciu. Ale chcemy, żebyś wspomniał o markach lub konkurentach z niszy, w której się znajdujesz, żeby wiedzieli, że znasz się na tej branży.

Znajdź wspólną płaszczyznę
Każdy uwielbia mieć jakieś podobieństwa z osobą, którą mógłby zatrudnić. Zrób trochę cyber stalking (rodzaj legalny), sprawdzając profil potencjalnego pracodawcy LinkedIn, aby zobaczyć, skąd są one od, gdzie pracowali i czy możesz mieć coś jeszcze wspólnego. Upewnij się tylko, że jesteś autentyczny. Nie chcesz powiedzieć: "Tim Ferris jest również moim ulubionym autorem!", ale nie możesz inteligentnie rozmawiać o jego książkach.

Niech świeci twoja osobowość
Jeśli jesteś zabawny, bądź zabawny. Nie obawiaj się, że będziesz tak lekki, bo jeśli zrobisz to poprawnie, naprawdę będziesz się wyróżniał. Oto kilka dobrych przykładów jednokrotnego użycia w liście motywacyjnym.
Jestem tak samo niezawodny jak dwudniowa przesyłka Prime.
Nie mogę się doczekać, aż udoskonalę swoje umiejętności pisania SEO. Poprawić moje umiejętności pisania SEO. Piszesz SEO jak profesjonalista.
Jestem tak dobry w pisaniu kodu, że sam się optymalizuje.

Zachowaj swój życiorys
Ponieważ nie masz jeszcze wieloletniego doświadczenia pod pasem, nie ma potrzeby tworzenia wielostronicowego CV eCommerce. Ogranicz go do jednej strony i edytuj go, więc tylko najistotniejsze doświadczenie w eHandlu jest na nim.

Korekta!
Zanim trafisz "wyślij", upewnij się, że Twój najbardziej przyjazny gramatycznie przyjaciel lub członek rodziny przeczytał zarówno Twoje CV, jak i list motywacyjny. Nie możesz postawić stopy w drzwiach z błędnie napisanymi słowami.  Większość firm, dla których warto pracować, szybko odrzuci Twoją aplikację, jeśli ma rażącą literówkę.

Przygwożdżenie wywiadu
Wywiady mogą być załamaniem nerwów. Ale nie chodzi tylko o to, jak odpowiadasz na pytania i jak doskonale zapamiętałeś firmowy spis. Czasami sprowadza się to do dopasowania osobowości lub przeczucia, które ma pracodawca. Tym bardziej powinieneś pamiętać, że przede wszystkim bądź sobą.

Oto kilka najlepszych praktyk, dzięki którym można znaleźć się w czołówce kandydatów na gorącym miejscu.

Znać firmę
Odłożyć kilka godzin, aby naprawdę zrobić swoje badania na temat firmy, z którą przeprowadzasz wywiad. Zwróć uwagę na to, kto tam pracuje, przeczytaj wpisy na blogu, poczuj kulturę firmy na stronie "kariery". Może być okazja do tego, żeby powiedzieć: "Czytałem, że masz coroczny dzień pracy w lokalnej kuchni zupnej. Zgłosiłem się na ochotnika na ten sam dzień!", aby pokazać, że odrobiłeś swoje zadanie domowe. Upewnij się tylko, że porzucisz swoją wiedzę tam, gdzie ma ona sens. Nie cytuj strony internetowej firmy przez cały czas trwania wywiadu.

Ubierz się profesjonalnie
Nawet jeśli jest to dość oczywiste, że biuro to kultura dżinsów i sterówek, ubierz się trochę ładniej na rozmowę. Dla chłopaków i dziewcząt, pomiń jeansy i trampki. Jeśli udzielasz wywiadu na Skype'ie, upewnij się, że masz profesjonalny strój i upewnij się, że tło rozmowy wideo jest również profesjonalne (tzn. nie twoja ściana plakatu zespołu w sypialni).

Come Prepared
Miej przy sobie kilka kopii swojego życiorysu na wypadek, gdyby ktoś go potrzebował, aby nie musiał go drukować. Przynieś notatnik i długopis, a jeśli uważasz, że jest coś, co musisz zanotować, zrób to na wszelki wypadek. Dla każdego w świecie projektowania (graficznego lub produktowego) posiadanie folio w ręku jest również kluczowe.


Przynieś swoje pytania
Straszne "Masz do nas jakieś pytania?" jest zdecydowanie najtrudniejszą częścią każdego wywiadu. Jeśli nie masz kilku przemyślanych pytań, możesz czuć się zmuszony. I nie chcesz powiedzieć, że ty też nie masz żadnych pytań. Oto kilka sugestii, choć zalecamy, abyś naprawdę przemyślał to z wyprzedzeniem, abyś mógł zadawać pytania, na które naprawdę chcesz odpowiedzi.

Jak jest mierzona i oceniana wydajność?

Która z konkurencji jest dla ciebie najbardziej nerwowa?

Jak rozpocząłeś swoją działalność w eHandlu?

Jeśli myślisz o swoich najlepszych pracownikach, jakie są ich cechy, które czynią ich tak efektywnymi?

Ale nie zadawaj wszystkich pytań
Zastanów się, jak długie są dni robocze i jaka będzie wysokość wynagrodzenia, dopóki nie otrzymasz oferty pracy. Ciężko jest zadawać te pytania bez skupienia się na niewłaściwych aspektach pracy.  Poczekaj, aż znajdziesz się dalej, aby zadać pytanie.

Zdobądź wizytówkę
Będziesz potrzebował danych kontaktowych, abyś mógł wysłać wiadomość z podziękowaniem!

Kontynuacja w odpowiednim czasie
Minęły dwa tygodnie? Dopuszczalne jest wysłanie e-maila z zapytaniem o swój status. Sugerujemy, żeby to było jasne.

Oto przykładowy e-mail:

Jeszcze raz dziękuję za spotkanie ze mną w zeszłym tygodniu. Było tak wspaniale połączyć się osobiście i podobało mi się rzucenie okiem na to, jak wyglądałaby praca w Bella Baby. Zastanawiałam się, czy masz jakieś ramy czasowe, kiedy podejmiesz ostateczną decyzję. Jeśli miałeś jakieś dodatkowe pytania lub potrzebowałeś wyjaśnień, nie wahaj się zapytać. Mam nadzieję, że proces rozmowy kwalifikacyjnej przebiegł dla Ciebie sprawnie! Czekam na wiadomość od pana.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz