Post

IGZM — stowarzyszenie firm z Myślenic

Dzisiaj, jeśli rozejrzymy się, na rynku lokalnym to zauważymy, że bardzo wiele firm łączy się oferując współpracę. W tym wypadku wszystko musi być oparte na konkretnych zasadach dlatego też nic dziwnego, że takie członkostwo w izbie gospodarczej staje się dla wielu firm perspektywą szybkiego rozwoju. Jakby nie patrzeć to wszystkie firmy lokalne mogą dzisiaj dołączyć do tego typu społeczności w celu wzajemnej korelacji biznesowej. Nie chodzi tylko i wyłącznie o samo planowanie wspólnych inwestycji, ponieważ tego typu przedsiębiorcza społeczność jest, w stanie również uczyć się od siebie co zdecydowanie potem przekłada się na szybszy rozwój danej firmy.

Łatwiejszy start dla młodych przedsiębiorców

Jeśli więc chcemy, osiągnąć konkretne cele i założenia to z pewnością członkostwo w takim miejscu wydaje się właściwym wyborem dla wielu młodych przedsiębiorców, którzy dopiero startują na lokalnym rynku. W ten prosty sposób da się dzisiaj wyróżnić konkretne firmy, które wiele zyskują na takim połączeniu, zwłaszcza że przecież izby funkcjonują, na zasadzie konkretnych dokumentów posiadając, własną organizację co jednocześnie przyspiesza działania takich firm. To wszystko przynosi obopólne korzyści dlatego nic dziwnego, że tak wielu zainteresowanych chętnie decyduje się na wstąpienie do tego typu izby, aby nawiązać właściwą współpracę biznesową, która wydaje się istotna na współczesnym rynku pracy. Firmy z Myślenic po prostu rozumieją, że samodzielne działanie nie jest dobrym sposobem na prowadzenie biznesu i dlatego tak chętnie decydują się na łączenie w większe twory, które mają zdecydowanie większą szansę powodzenia. Osoby prowadzące tego typu biznesy, zamiast ze sobą konkurować, potrafią współpracować, co sprawia, że na rynku lokalnym jest miejsce na co najmniej kilka biznesów tego samego typu.

Większa różnorodność firm i branż

Na pewno zwiększa to nie tylko różnorodność, jaką jesteśmy w stanie zaobserwować na rynku samych przedsiębiorstw, ale także i możliwości, które trzeba dzisiaj wykorzystać dla wspólnego dobra. Można więc śmiało powiedzieć, że takie założenia są dzisiaj niezbędne, aby faktycznie firmy, były w stanie współpracować posiadając takie same prawa, jak i obowiązki, które dotyczą wszystkich członków niezależnie od ich stażu w takiej izbie. To właśnie sprawia, że nawet młodzi przedsiębiorcy mają, do powiedzenia tyle samo co zdecydowanie jest, dla wielu takich osób szansą bezpośredniego rozwoju i nabycia odpowiednich umiejętności co przełoży się na prowadzenie firm. Lokalna działalność gospodarcza musi być po prostu zorganizowana.

Kim są członkowie IGZM?

Członkowie IGZM to firmy z różnych branż. Znajdziesz tu firmy budowlane, hotele, restauracje a nawet jednego z liderów branży konopnej czyli sklep z konopiami Purehemp.pl. Członkowie Izby to w większości mikro, małe i średnie firmy. Wiele z nich ma wieloletnie doświadczenie rynkowe i biznesowe jak na przykład producent siatki zbrojeniowej Eleprod z Bysiny pod Myślenicami czy Biuro Architektoniczne Arch-Logika prowadzone przez byłego prezesa Izby Gospodarczej Ziemi Myślenickiej p. Wiktora Kielana.

Są tutaj także przedstawiciele branży rolniczej w postaci firmy AgroPartner.pl czy leśnej reprezentowanej przez firmę Mleczek.pl. A czy są tutaj sklepy internetowe? Jasne, że tak. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych członkami IGZM są także firma Negra.pl i Księgarnia pod Arkadami. Wspólne działania optymalizują koszty m.in. hostingu stron www, SEO za które odpowiada doświadczony specjalista / konsultant i innych działań związanych z promocją i marketingiem firm na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.

Warto przeglądnąć katalog firm członkowskich tej instytucji. Firmy zrzeszone i skupione w społeczności lokalnych przedsiębiorców myślenickich cieszą się renomą i wiarygodnością typową dla rzetelnych firm.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz